S z i s z i Creative Commons License 2009.11.19 0 0 7047
Szia!

Nekünk is csíkosunk van, abszolút nem büdös... Régebben volt hörcsögöm, tengerimalacom, fehér egerem, nos a mókus ezekhez képest tényleg nem büdös... Nagyon tiszta állat, és rendszerető. Mi az első (sajnos elég hosszúra nyúlt) időszakban nem tudtuk kiengedni átalakítás miatt, azóta többször volt kint délután a szobában, nagyon élvezi a kintlétet, de a ketrecében is nagyon jól elvan'...
Mindenképp jó nagy ketrec kell neki, talán nem túlzok, ha azt mondom, hogy szekrény méretű, de emiatt ne aggódj, a magas álló ketrec még nálunk sem készült el, egy jókora csincsillaketrec is elég neki, ha kiengeded többször futkosni, ill. teszel be neki ágakat, kötelet, amin tud ugrálni, mászni...
Mindenkinek csak jót tudok mondani, és ajánlom ezeket a kis állatkákat otthonra, mert nagyon kedvesek, okosak, önálló, saját akaratuk is megvan, nem olyanok, mint egy szegény kis hörcsög, aki csak hajtja a kerekét egész nap.
Nappali állatok, így nappal aktívak, éjszaka alszanak. Ez olyannyira igaz, hogy tegnap kint volt Lencsi a szobában, mikor úgy gondoltuk, hogy már haza kellene térnie, lekapcsoltuk a villanyt, nem telt bele öt perc, már a ketrecben volt, evett, majd eltűnt az ágyában...
Én csak dícsérni tudom, mert nagyon-nagyon szeretem ezt a kis maszatot is itthon, de azért azt szeretném mondani, hogy csak akkor vegyél mókust, ha biztosan meg tudod adni ezeket a dolgokat neki... Amúgy nálunk, ha kint is van, semmiben nem tesz kárt, csak kifötri a virágföldet néha...pókhálósan
Előzmény: Mogyika13 (7045)