hungeri Creative Commons License 2009.11.09 0 0 570
Na most pont így tudtam én is, csak fordítva, itt a hiba :) én azt gondoltam, hogy a nagyobb típusszám hosszabb járműtestet jelent. A monacos példán is csak a képet néztem, láttam, jó hosszú, akkor az 256-os. Nem baj, mindig tanul az ember. Amúgy mentségemre szóljon, hogy ti, kedves Olvtársak közül talán én kezdtem a legkésőbb széleskörűen használni a helyközi/távolsági buszokat, pedig nem a legfiatalabb vagyok :) egy 263-as megkülönböztetése egy 246-ostól nem is okozna gondot... A motorválaszték... Hát igen. Csak emlékszem a matricákra a pécsi helyi buszokon, hogy környezetbarát D10, aztán felfedeztem gyárinak tűnő táblácskákat is 250/256-osok hátán, amik szintén D10-ről tanúskodtak, de simán lehet, hogy rosszul emlékszem és például a 266-osok seggén láttam és az is lehet, hogy nem D10 volt. De a Rába és a D az stimmel, úgyhogy azért nem érzem olyan hülyének magam, mint ahogy egyesek céloztak rá... :)
A Combino és Tátra kérdést nem is minősítem, mert az egyik csak típuscsaládot, a másik meg gyártót takar, bár értékelem Olvtárs humorát... Mondjuk foglalkozna inkább azzal, hogy kollégáját bevezeti a Word rejtelmeibe, s akkor talán nem olyan csodás hirdetmények kerülnének fel az utasok elé, mint néha sikerül :)

Debrecenen meg sem lepődtem...
Előzmény: Törölt nick (564)