Eni79 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 45009

Persze beszéltük ezt a vonszi dolgot már a döglött vaddal, de nincsen jobb ahogyan írod Te is.

 

"Ha fedett terepen menekül a nyúl, akkor a kutyának nehéz dolga van, de a szagnyomon tudja követni. Sebzett nyúlra küldeni kuytát elég necces, mert akkor hamar beugrós lesz rá, hisz van sikerélménye." >>> Na ott a pont!! Pont ezt mondom én is. Ha ilyen helyzetbe kerülök mit tegyek? Alapjáraton a Carlos biztosan pörgősen rányomul, jól emlékszem én még a kacsaspúrra... Olyan szinten felpörgött tőle hogy élmény volt visszatenni. (Nem is sikerült 100%-san azóta se...)

 

És ha vadászkutyáról beszélünk akkor azt mondom igen, igenis rohanjon a nyúl után és hozza be, mert ha nem megy utána akkor elveszik ami ugye anyagi veszteség. Viszont mivel kezdő rutintalan kutyáról van szó, még nem fogja tudni a különbséget a sebzett és az egészséges nyúl között, így valószínűleg arra is rá fog nyomulni, az meg ugye már nem kívánatos... Áááááá de nehéz ügy ez.

 

"A megvezetés vizsgán nem kötelező, az egy lehetőség. Szárnyazott madárra ha küldöd a kutyát, sokszor nem látod, hogy hová esett, nemhogy melyik irányba menekült. Emiatt levonni osztályzatot enyhén szólva fura.." >>> Igen én is úgy értelmezem hogy megvezethető, tehát ez egy lehetőség. Nekem mondjuk a feka alapjáraton elég gyors, hamar szagot fog így nem is tudom megvezetni mondjuk 15 méteren keresztül, mert ha ráment a csapára ez már dübörög rajta. Így csak pár métert szoktam megvezetni, amíg bizton nem tudom h szagot fogott. Mondom, full önálló, ráadásul gyors! munka volt a vonszalék , mégis ezzel az indokkal kaptunk rosszabb pontot... Mondom nem frsutrál, csak amikor mondjuk valamelyik kutya "jelölte" a vonszalékot és az maxot kapott akkor picit megnyúlik az arcom. Mi soha nem csaltunk, se vonszaléknál, se légszimatnál... Légszimatnál is volt olyan kutya amelyik végignézte az előző kutya munkáját és nyílegyenesen odarongyolt. Nekem a Carlos az keresett, szél alá ment nem pedig azonnal odarohant. Pedig az orra az elég jó neki. :D

 

"Lábmunkát vadászaton csak rontani lehet :)" Tuuuuuuuuuuuudooooom... Majd győzzem visszarakni belé mire jön a munkavizsga... Áááááá, sose lesz az nekünk, hahaha. :DDDD

Előzmény: snepf (45008)