S z i s z i Creative Commons License 2009.10.31 0 0 6970
Sziasztok!
Rég jártam itt, most végigolvastam a történteket... Rövid helyzetjelentés:
-Lencsi kifelé pisilt a ketrecből, mint a szökőkút... Lehet, hogy mégis fiú?
-Amióta nem írtam sokat szelídült, de a felújítás miatt szegénykémet még mindig nem mertük kiengedni. Lassan helyreáll a rend, viszont már ő is gyűjtöget. Ilyenkor akkor még kiengedhetem? Az ő kedvence a tökmag lett. Elveszi már úgy is, hogy a tenyeremre ül. Makogva kéreget, ha elmegyünk mellette. Észvesztően bontja, cipeli a diót. Kaptunk óriás diót, majdnem akkora, mint a móki, alig bírja el, de kűzd vele. Viszonylag nagy há van bent neki, ezt kaptuk a ketrechez, olyan 20x25 cm, meg kb 15 cm magas is, de szerintem már nem fér el bent, mert kis emeletére hordta fel a forgácsot, ott aludt az éjjel. Simán be tudok nyúlni anélkül, hogy szökne, nem fél már az emberektől sem. Bár múltkor ő is támadt. Olyankor adtam be diót, mikor tele vt a pofija. Kétszer beleharapott a karomba, vérzett, és feldagadt, úgy tűnik, allergiás vagyok a harapására :S... Tettünk be neki lyukas kókuszdiót, abba is belemászik, és raktárnak használja. A ketrec minden szegletében elrejtett valamit. Nem is tudom, eszik-e. A süti sarkocskákat, meg az almát megeszi rögtön. Nade sütit, meg pogit azért ritkán kap. A nagy ketrec folyamatban, beszéltünk már az asztalossal. Nem tudja valaki, hol tudunk valami elfogadható áron rácsot venni hozzá? És mien méretűt keressünk? Láttam a békázós képet, nagyon édes, valami plüssöt rakhatunk be neki? Nem rágja meg? Jó lenne aludni, vagy játszani vele...
Jaj, a gesztenyét is olyan édesen bontja... Annyi mindent lehetne mesélni :)...
Nagyon tündériek a mókusaitok! Örülök, hogy egyre több családnál van ilyen kis tünemény...