mimi688 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 319

Sziasztok!

 

5 hete vannak fürjeink. Szegénykék több lakhatási formát is kipróbáltak nálunk, mre múlthét szombaton végre beköltözhettek az igazi kis birodalmukba. Hála ennek a fórumnak. Sokat olvasgattam a hozzá szólásokat és nagy segítség volt. Először készült nekik egy taposó rácsos ketrec, olyan amilyet az eladónál láttunk. Azután jobbnak láttam ha szabadtartásba kerülnek, lehálózott helyre. De jött a hideg és ők nem voltak hajlandóak bemenni az ólba. A társaság fele beköltözött nagypapa lakásába , de ott kicsit büdik voltak és igen meleg is volt. Ezután egy tetőablakos fészerben készített a párom ( szegény feje állandóan gyártania kell valamit), egy hat fakkból álló  3 oldalról szigetelt fürjrezidenciát. 70 x 70 cm-en 6 tojó 2 kakaska. Megkapó látvány volt, ahogy ezek a kis madarak szinte azonnal beleszerettek új otthonukba. A forgácsba rögtön el kezdtek fürödni, kaparászni. Korábban nagyon stresszesek voltak, de itt percek alatt lenyugodtak. Érdeklődőek, hagyják magukat simogatni, forgatják a kis fejüket amikor beszélek hozzájuk. Viszont van még egy kis gondunk velük. Megérkezésüket követően a 38 tojó hét db tojást produkált 2 napig, azóta semmi. 18 %-os nevelő tápot kaptak, most már tojótápot esznek vagy 2 hete. Én megértem, hogy nem volt nekik könnyű ez a megelőző 4 hét, de most már nagyon szeretném ha a tojó versenynek végre eredménye is lenne. Bár a Fekete Marcsi írásaiból azt is leszűrtem, hogy a mi kis madaraink igen fiatalocskák lehetnek, mert váltják a tollukat. Valaki vígasztaljon meg, hogy most miután láthatóan nagyon jól érzik magukat, nem kell tavaszig várnunk, hogy végre ehessünk is a finom tojásaikból!