Böbi baba Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1511
 

Sziasztok!

 

Már régen jártam az oldalon.Utoljára akkor amikor az első gyermekem született.Most volt 1 éves szeptemberben a 2. és ugye minden gyermek más ezt tudtam is,de most a 2.-nál is felvetődnek problémáim.A 2. gyermekem lány és amikor hazajöttünk a kórházból (tehát az első hetekben) át ugyan nem aludta az éjszakát,de az első 3 hónapban nagyon nehezen aludt el.Teljesen mindegy volt,hogy este vagy napközben volt az alvás,nagyon sok időbe tellett mire elaludt."-3 percenként felkelt,de azután ez is elmúlt és belerázódott a dogok rendjébe.Napközben kevesebbet,este kb. 3 óránként ébredt.Mivel 2. baba így valószínű,hogy azért szokott bele abba,hogy egyedül is eltudott aludni.Volt olyan,hogy még ébren volt és nyitva hagytam az ajtót és idővel elaludt magától.Ezeket csak azért írtam le,hogy milyen volt a kezdeti időszak.A furcsaságok most kezdődtek úgy kb. 2 hónapja.Ha nem is pont két hónapja,de nekem hosszú időnek tűnik már,de egy ideje nagyon sűrűn ébred.Szó szerint óránként vagy 1,5 vagy 1 és 3/4 óránként.Mindig is néztem az órát ez előtt az időszak előtt,de 1 évesen ez rettenetesen sűrűnek tűnik.Fogazása nincsen.6 foga van most kint,de nem jönnek újak jelenleg,de ha jönnének is már régen kikellett volna jönniük,mert már annyi ideje tart ez a korai ébredés.Már annyi mindent kipróbáltam.Eleinte próbáltam azt,hogy tele legyen a hasa,mert lehet,hogy éhes,azután arra gondoltam,hogy lehet,hogy fázik és takargattam,vagy melege van,vagy a fog jön, (de nem jött),és ezek után már nem tudom,hogy mitől ébredhet egy 1 éves gyermek ilyen sűrűn?Az is az eszembe jutott,hogy lehet,hogy csak pusztán cicihiánya lehet?Próbáltam teát adni éjszaka,de sosem kellett neki.Nagyon cicis lett az utóbbi időben.Nyáron eleinte még az lepett meg,hogy mennyire nem igényelte a cicit és most így őszre teljesen megfordult.Mit lehet tenni ilyenkor vagy mi lehet a baj?Az még eszembe jutott,hogy lehet,hogy túl cicifüggő lett (ha lehet ezt így mondani).Mellettem alszik egy jó ideje,amióta annyit forgott,hogy nem tetszett neki a kiságy.Az is az eszembe jutott,hogy lehet,hogy engem hiányol,mert én később szoktam bemenni aludni mellé,de ha bentvoltam már akkor is sűrűn ébredt úgyhogy már végképp nem tudom,hogy mi lehet.Van valakinek valami ötlete?