Tybald_ Creative Commons License 2009.10.25 0 0 46522

OFF

index motornak és alkotójának a JQA-t!

ON

 

És akkor mégegyszer, de már csak elnagyolva, amit szépen bőlére eresztettem, e elnyelte a bitóceán:

 

Disznókő - Kései szüretelésű tokaji furmint '04: 1 éve kóstoltam, ez ugyanabból a beszerzésből van és bár az eltelt időt panelben húzta le, a savai még mindíg rendben vannak. Ízében kis citrus, több mazsola, amolyan "iskola kései" 5p

 

Borműhely - Rokka  - Szekszárdi KF '07: A korábbi rokka házasításban zavaró hordóízt éreztem, itt ez a gond nem állt fenn. Korrekt mindennapok bora, gyümölcsökkel, savval. Ha nem szekszárdi lenne hiányolnám a tannint, de ugyebár itt ez nem része a terroire-nak:) így 4-5p között

 

Sebestyén - Icze '07: BT-nél akcióban 1000 alatt tényleg bestbuy, de teljes árban már nem estem volna tőle hanyatt. Ettől függetlenül mint a pince alapbora nagyon rendben van! Ha a "magyar bordeaux":))) pincéiben ilyen alapborokba botlanék, akkor megtörténhetne, hogy esténként ha vörösre vágyom korrekt áron, akkor azt mondanám "nézzük mi van itt villányból", de így...."No thanks":DDD

Visszatérve a borra: Illatában van valami fülledt jelleg, mint amikor a nagyi kissé érésnek indult meggybefőttjét felnyitjuk. Ízben gyűmölcs, fűszer, mindkettő kellő mennyiségben. Nekem talán kicsit sok a sav, de ez egyéni dolog. 5p

 

Bősz Adrián - Dél-dunántúli Menoir '07: Cimke szerint "tájbor":)))) Nosza, akkor ilyen legyen a legrosszabb tájbor, és máris ki van húza a kakiból a hazai bortermelés!:)

Illata játékos, behízelgő, gyűmölcsös. Ízben is a gyümölcs és egyfajta karcsú, kedves játékos ízvilág jön. Nekem nagyon bejött, és mint sok más BA-bor itt is a szokásostól kicsit eltérő jelleg ami megfogott. 5-6p között, sőt, talán több is