calyx71 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 217
Tisztelt Alto!
Az a meggyőződésem, hogy te csak a szemednek hiszel, ami persze nem megvetendő dolog, bár a szkepticizmusod ellen szól, hogy te is itt vagy ezen a fórumon. Azt hiszem én is olvastam a Cseh eredetű könyveket és ha jól emlékszem az is benne volt az egyikben, hogy akkoriban csak a réz edzését ismerték és hát ugyan edzett réz szerszámokkal, de akkora felületet kellett megmunkálniuk mélyen tisztelt szerencsétlen rabszolgáknak, vagy egyesek szerint az uralkodóhoz hű polgároknak (ha már a hivatalos tudományos álláspontnál maradunk), mint a Kis Tátrában lévő tavak összes felülete. Hát ezzel szemben már viszont én vagyok szkeptikus. Mert beültetnek egy történelem órára és "megetetik" az emberrel azt, hogy az ókori emberek nagyon ügyes kezűek voltak és kész. Valószínűleg az ember hihetetlen dolgokra is képes(jeges vízben úszás, parázson járás, szöges fakírmutatványok stb.), de csak képzeld el, hogy vajon megtudnák e építeni mai gépekkel, mai eszközökkel ezeket a piramisokat. Ezek nem vas és üvegszerkezetes építmények, hanem egymásra rakott kövek halmaza amikben kamrák, járatok, pontos mérnöki "mutatványok" helyezkednek el. Fa meg görgők, vagy hajók segítségével? Nem volt lézer meg ultrahangos távolságmérő, meg, Katerpillerek, meg Kato daruk amik odaemelték volna ilyen pontosan, ilyen eszközöket fából készíteni meg kötelekből lehet de olyan pontosan dolgozni velük, előzetes statikai számítások meg teherbíró próbák meg ilyesmi, hát nem is tudom? Én ezt nem eszem meg Tisztelt Alto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Üdv:calyx
Előzmény: alto (213)