karoking Creative Commons License 2009.10.13 0 0 455
Üdvözlet a reumatalógia fórumozóknak ! Egy gyors kórtörténetet ill. lassan 15 éves tapasztalataim szeretném megosztani. Sajnos elég korán volt "nem" szerencsém megismerni az RA-t. Erősen kamasz korban mandulaműtét után egy évvel. Egy heveny lefolyású sokizületti gyulladás után egész jól rendbejöttem kb.1 évig, az okot persze nem találták az izületeimen kívül minden rendben volt. Seronegatív RA diagnosztizáltak (sem immunológiailag sem vér eredményekből nem kimutatható a gyulladás pl. vérsülyedésem általában 2) A következő években szépen lassan fel-fel lángolva megérkeztem az idült gyulladásos szakaszomba ahol az napi 1 indometacinum rendben tartott (non steroid). Később keztünk egy bázis terápiát Salazopiryn kb. 1 évig. Utána két évig tünetmentes voltam és azon kevesek közé kerültem akik kigyógyultak a betegségből és ez után jött a pofon visszatértek a fájdalmak és azóta egyre csak fokozódtak. Új bázis terápiát nem kezdhettünk mert családalapítás volt a fontosabb ezért folyamatos fájdalomcsillapító + medrol(kb. fél évig) = gyomorfekély pedig csak a light-os okat próbáltam szedni (aflamin,meloxicam stb.). Jelen pillanatban érkezőben a második baba ezért újbóli Salazopiryn terápiát kezdtem 3 hónap után drasztikusan csökkentek a fájdalmak és jelenleg fájdalom csillapító nélkül elvagyok.Mivel sokat utazom beadattam a H1N1 vakcinát és ezidáig 5 nap nincs gond és remélem nem is lesz. (mérlegeltem nagyobb az esélyem egy repülőn elkapnom az új influenzát mint hogy az oltástól legyen bajom). Üdv._:Karó
Előzmény: DBA Biotech (425)