confab Creative Commons License 2009.10.08 0 0 21
Utólag, felvételről néztem meg a Kuznyecova elleni meccsét. Megérte, mert tanulságos volt, részben meglepő tapasztalatokkal. A lényeg, avagy ahogy én láttam: ez a mai teljesítménye nagyon sok más esetben és sok más játékos ellen elég lett volna a győzelemhez, de ma éppen egy nagyon jól játszó Kuznyecovával volt szerencséje találkozni. Két szetten át lényegében így is pariban volt vele, furcsa módon a harmadik szett volt meglepetés. Ekkor Kuznyecova jól észrevehetően nagyon beleerősített rögtön a szett elején, de Alonának az első adogatásában így is volt 40:15-je, majd két adogatóelőnye az 1:0-hoz, ezek közül egyik volt ziccer, amit kicsivel az oldalvonal mellé ütött. Ezután Kuzi adogatásakor megint volt két bréklehetősége, amelyek közül egyik volt ziccer. Egyébként sokat elmond az is, hogy Kuzi 15 bréklehetőségből 13-at hárított. A harmadik játék emlékzetetett leginkább arra, amire a 6:0 alapján gondoltam, ekkor ugyanis Kuzi tényleg hengerelt. De utána megint nem volt annyira sima az ő szempontjából, az 5. játékban 40:15-je volt Alonának, majd 3x-or adogatóelőnye, benne két nagy ziccerrel, amelyek közül egyik picivel hosszú lett, a másik a hálóba ment. (A lehetőségeire és a ziccereire azért térek ki, mert szinte egyiket sem látványos rontásokkal veszítette el, hanem egészen apró hibákkal.) Szántó Petra, aki a meccset közvetítette, találóan jegyezte meg, hogy mintha kicsit elpilledt volna a végére - egyébként a meccs során többször is előfordult, hogy észrevehetően csodálkozott, amikor Alonának látványos megoldásokkal sikerült megnyernie egy-egy kiélezett, mindkét részről jó megoldásokkal teli labdamenetet. A ma látottak, avagy a mutatott játék alapján én Kuznyecovára tippelek, mint jövendő tornagyőztesre.