J1ellenor Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5760
Ja!földről,kézből, sehonnan nem eszik,akármit eldobsz,nem veheti fel mert jön a pofon(inkább tartson tőlem minthogy kinyirják,bár vigyázni kell,hogy ne féljen,csak tartson! Nem mindegy! Csak a sajátjából, 1 vagy max 2 embert fogad el "főnöknek" a roti nehezebb dió mert csak 1et(sokáig tartott amíg engem is elfogadott fater mellé!)(ez alatt azt értem,hogy nekem is szótfogadtak tudok nekik enni adni,tudom uszítani meg ilyenek,meg visszahívni ami a legfontosabbak közé tartozik! Viszont más nem tudott nekik enni adni,és "parancsolni". ) A vizet szintén,csak egy edénybe,ha futni mentünk a kulacsomból lefetyelt,(nem nyalogatta össze)!  Okosabbak mint az emberek,és hűségesebbek ösztönből,parancsból,a tanúltak alapján cselekszenek,nem meggondolatlanságból,vagányságból ökörségből, kényszerből stb. Nem csapnak be,nem támadnak meg hátúlrol,csak tisztelni kell őket,figyelni rájuk (amit ők éreznek is) mert ugye nem szobacirkálók,és a képzett kutya (egy majdnem) fegyver,csak nem mindegy milyen kézben van ugye.....
Előzmény: tunderlala-3 (5758)