Novaways Creative Commons License 2009.10.05 0 0 28
Eladó, cserélhető dolgok, kihasználatlanság + pénzszűke miatt:

Két Pentax K bajonettes manuális obi:

Chinon 50mm Pentax K bajonettes 1,4-es (blende 8 lamellás) új állapotban, gumis napellenzővel,
Revue (Chinon) Pentax K 50mm 1,4-es (blende 6 lamellás, teszteltem, bokeh érdekes módon még szebb, mint a fenti, külsőleg teljesen azonos Chinon-é, viszont ez érzékenyebb a becsillanásra) elképesztő jó állapotban, gumis napellenzővel,

Áraik rendre 21 ill 19ezer pénz (differencia pusztán a presztízs miatt), és akár adhatok hozzájuk gépet is (Revue), a gép +3ezer pénzt jelent.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zenit 58mm F2-es obi kiváló állapotban, 52mm szűrőmenettel, előttem évekig (megvételtől) használatlanul, én teszteltem, szuper, m42. Ez 4ezer pénz, Adhatok hozzá egy Zenit gépet, tokkal, ugyancsak használatlanul, ez tökéletes állapotú, 3500 pénz, az obival együtt 7000-ért odaadom, és kiegészítésként esetleg aki szeretne kreatívkodni Hanimex Zenitre való 0,8x és 1,2x-ző előtétlencse (ezektől nem szívesen válok meg), ez plusz 4500 az obihoz, az egész szett pedig 11000.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Antik Zeiss Ikon Contaflex (50-es évek), külsőre meglepően szép állapotban, mechanikailag tökéletes, fotóztam vele nemrég (képet mutathatok), minden záridő működött, a keresője repedt a sarkon, nem zavaró. 45mm/2,8-as obija van, és szép barna tokja. 25ezerért megválnék tőle.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Minden kipróbálható Debrecenben. Képet, infót e-mail-ben küldök.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Amire cserélhető (+keresem):
nagylátó m42 vagy pentax k bajonettes, >2,8F, 35mm-ig
52-ből 49mm-est csináló menetátalakító
58mm-es nagylátószögű konverter (0,66-os vagy 0,5-ös)
1méter átmérőjű fehér derítőlap (összehajtogatható)
58mm-es cirkuláris polár (lehetőleg nem HAMA, és makulátlan érdekel csak!)
középpontos érintkezős vagy Pentax vaku, állítható teljesítményű
SD (nem SDHC kártya, 1gigás vagy felette - ha létezik egyáltalán, márkás érdekel csak!)
Fotós táska, k10d-t +normál obit befogadóképes (lehetőleg övrecsatolós) és kényelmes fotós hátizsák
AMD socket 939-es kétmagos processzor
939-es vagy 754-es foglalatú alaplap
jó minőségű sztereó hangszórópár PC-hez

novaways gmailes cím-en keressetek