Ghanima Creative Commons License 2009.09.27 0 0 2181
A rohadt büdös életbe! :-(((((( Azt a barmot, barmokat, aki/k engedélyezte/ték ezt a gyalázatot, sújtsa a dolgozó nép megvetése! Mert ennél komolyabb büntetés manapság biztosan nem fogja érni őt/ket. Rohadjon a zoknijába az egész tetves AH, főleg a francia vezetője!

Most olvastam a Fejér Megyei Hírlapban:
http://fmh.hu/cimlapon/20090925_ledoltek_radiotornyok_maroshegyen.aspx

- A hír hallatán azonnal idejöttem - mondja Papp Kálmán, akinek élete szinte egybeforrt a fehérvári rádiózással. A nyugalmazott villamosmérnök 1958-ban lépte át az állomás kapuját, 1982-től igazgatója lett, 2000-ben vonult nyugdíjba. A jogutód Antenna Hungária egymilliárd forintos (!) beruházást hajtott végre a fehérvári rádióállomáson, a koncepció változása következtében 2004-ben mégis megszűnt végleg sugározni a hely, amely 1924. február 1-jén küldte ki első jelét a légbe: HAR - Hungária Alba Regia - a 4750 méteres hullámhosszon.
A volt igazgatóval azonnal szakmai beszélgetésbe bonyolódik a két egykori munkatárs, a közben kiérkezett Kolonics József és Németh Sándor, mindketten csoportvezetőkként dolgoztak a rádiónál. Hát vándormadársággal aztán nem lehetett őket sem vádolni egykori főnökükkel egyetemben, annyi bizonyos! Kolonics 1963-tól 2004-ig dolgozott itt, Németh Sándornak pedig az első és egyetlen munkahelye volt 1952-től egészen 1994-ig a rádióállomás.
Az acéltornyokról már megírtuk, hogy eredetileg alpinisták bontották volna le őket, ám a hivatalos tájékoztatás szerint a vizsgálat közben megrogyott az egyik monstrum, s végül mindkettő némi segítséggel ledőlt. A lezárt területen senki nem tartózkodott, hamarosan hírmondója sem maradt a mára legendássá vált helyszínen e technikai vívmánynak. Az emlékezők, a képek, a diósdi rádiós, televíziós múzeumban őrzött dokumentumok érdekes és jeles korszakról tanúskodnak, amit most a Maroshegyen sokan felidéznek a napokban.
Székesfehérvár városi vezetése kedvező örökbérleti (!) feltételekkel bocsátott a posta rendelkezésére 85 kataszteri holdat a népnyelv által a Maroshegy Bikaszigetnek nevezett részén, rádióállomás kialakítására. Az építkezést 1922-ben kezdték el, s a mai építési technológiákhoz képest messze kezdetlegesebb eljárások ellenére 1923. augusztusára készen álltak az adóberendezések befogadására szolgáló adóépület, a gépház és a raktárak, s két lakóház a leendő műszerészeknek! 1922 késő őszén indult meg a Székesfehérvár Rádióállomáson az északi torony építése, majd tavasszal a második, déli toronyé. A munkálatokat az 1922-23-as szokatlanul kemény tél idején sem szakították meg, a posta által megbízott Magyar Állami Gépgyár a nehéz viszonyok közepette is kifogástalanul oldotta meg a helyszíni szerelését a 152 méter magas acélszerkezetű tornyoknak. Azóta álltak, a háború alatt sem pusztultak el. Beolvasztásukkal végérvényesen lezárult egy korszak.