HAME Creative Commons License 1998.11.29 0 0 54
Kedves BlumiDc,

a statisztikádnak sajna azt hiszem semmi köze a születésszabályozáshoz. Szlovákiában kb. 15 éve alanyi joga (azt hiszem még mindig) egy nőnek az abortusz. Néhány éve nagy vita volt körülötte, de bevallom nem tudom szigorították-e. Elötte, mióta én ilyesmikre emlékszem, volt ún. komisszió, de a hetvenes évek végén már csak formalitás volt a dolog. Érdekes módon Csehszlovákiában a hatvanas évek 14 millió lakossága a kilencvenre 15 millióra nőt. De amíg Csehország lakossága félmillióval csökkent, Szlovákiáé 1,5 millióval emelkedett (10,5-3,5/10-5). Ugyanazok a törvények mellett.
Tehát nem tudom mitől ilyen jó a statisztika nálunk. Hacsak nem a cigányok szaporaságától. Ami szerintem "nagyobb baj", fiatalabb ismerőseim, <30, között rengeteg a nőtlen/hajadon, míg "az én időmben" 25 éves korban elenyésző volt a szabadlábonlévők aránya (szintén az ismerőseim körében). Ezen pedig semmiféle abortusztörvény nem segít. Sőt, ha a fiatalok nem akarnak (önként) családot alapítani (most az okokat ne részletezzük, miért), akkor a születésszabályozás szigorítása csak a kényszergyerekek számát növelheti. Ez az eszköz pedig nem szentesítheti a célt.