Dulifuli Creative Commons License 2009.09.22 0 0 276
Nemrég még én sem tudtam, hogy ki az a Becze Szilvia, de éppen ma reggel hallottam beszélni a Bartók Rádióban. Asszonypajtit is megkértem, hogy hallgassa meg, és mondjon véleményt arról, hogy hogyan beszél, különös tekintettel a névelők használatára. Azt kell mondanom, hogy egyikünk sem találta különösebben zavarónak a beszédét. Az igaz, hogy nem hagy észrevehető szünetet a névelő és az azt követő névszó között, de ez nem annyira egyedi eset, és szerintem nem is különösebben zavaró, mivel nem hangsúlyozza a névelőt. Asszonypajti is csak annyit jegyzett meg, hogy mintha némi akcentusa lenne, de én még ezt sem tudnám megerősíteni.
Igazság szerint - ha már rádiósokról van szó - engem sokkal jobban zavar az, ahogy a Danubius Rádióban reggelenként az egyik hölgy (talán Monori Maja) beszél. Mégpedig azért, mert a mondatok végén az utolsó szótagot általában egy kissé megnyújtja, és felviszi a hangsúlyt. Ez sokkal inkább zavaró nekem, talán azért, mert ez a magyar nyelvnek egyáltalán nem jellemzője.
Előzmény: LvT (241)