KissLL Creative Commons License 2009.09.06 0 0 153
Sziasztok!


Ha senkit nem zavar témát váltanék. Egy számomra igen fontos információra lenne szükségem, és reméltem hogy itt valaki tud nekem segíteni. Elöljáróban nem vagyok benne biztos hogy a fogalmazásom tökéletes és ezért előre is elnézést kérek.

Nos a kérdésem a következő lenne: Egy feltöltős motor építését kezdtem el, ami egy 1600-as lada motorból készülne, már minden egyéb számítás és tervezési folyamat megvan (szívó-kipufogó csőhossz, optimális turbó, olaj- és levegőhűtő, terhelési és termodinamikai számítások, erősített HF., dugók, hajtókarok stb.stb..), egy dolog még nem tisztázott számomra az pedig az üzemanyag ellátás. Ezt személy szerint Központi befecskendezéses rendszerrel szeretném megoldani az alacsony bekerülési költség és egyéb jellemzői miatt, és a kérdésem pontosan az lenne hogy milyen Mono rendszerek alkalmasak a feltöltős motorokhoz (MAP szenzorral ellátott "gondolom", és 1600-1800 cm3-it ellátni tudó), és melyek optimalizálhatóak a legkönnyebben ezekhez a paraméterekhez (ha van ilyen akkor mely autótípusokban lehet megtalálni), egyébként a rendszer kis nyomásra lett tervezve (tehát 0,3-0,8bar)?
Vagy tegyek le erről és maradjak a nyomott karbinál?


A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

Üdv: K.L.