Ajudit1 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 105

Én lukulluszt aszaltam, az a legjobb, mert sok a húsa, a leve. Ha megnézitek az olasz paradicsomkonzerveket, azok is abból készülnek. Hosszában ketté vágtam, így a belső részét könnyen ki lehet emelni. Megsóztam, így könnyebben aszalódik, vizet veszít és finomabb. Kicsit hagytam állni, aztán kiöntögettem a keletkezett levet és - kert híján - zsupsz a gépbe. Nekem Trisám van, de gondolom a többi ugyanúgy működik. Kb. egy fél nap kell neki.  Folyton figyeltem, forgattam és rakosgattam a szemeket. Ebből a szempontból biztos jobb a napon szárítani. Ez a tegnapi adag bio boltból származott, gyönyörű szép húsos, magában is finom. Olíva olajjal öntöm fel és bazsalikomot meg fokhagymát teszek mellé. A bazsalikomot is aszalni/szárítani kell. A fokhagyma mehet aszalás nélkül bele. Leginkább kenyeret fogok sütni vele, de már így is sok fogyott belőle csipszként :)))

Azt szeretném megkérdezni, h. aki barackot aszalt, az hogy csinálta, mert nekem nem sikerült. Csináltam csak úgy, egyszerűen kimagozva. Csináltam úgy, h. nem vettem ki a magját, csak mikor már kicsit aszalódott. Csináltam kandírozva, forrázva. Nem mondom, hogy nem lehetett megenni, de nem az volt, amiért érdemes annyit vacakolni. Most még néhol lehet kapni, és az őszibarack gondolom ugyanúgy viselkedik. Előre is köszönnöm