PT-HV Creative Commons License 2009.09.04 0 0 470

Péntek reggelre felszámolták Zuglóban a hajléktalanok viskóit, amelyek miatt olvasóink levélben is panaszkodtak szerkesztőségünknél. A szakemberek szerint nem ez a megoldás, a közterületes is inkább új területeket ajánl letelepedésre.

 

„Több levélben fordultam már az önkormányzathoz, miután a Francia úti vasúti töltés mentén lévő garázssor mögött évek óta a hajléktalanok laknak. ” –  írta érzékletesen olvasónk, aki több más környékbeli lakóval együtt az önkormányzatnál is kérte, hogy számolják fel a hajléktalantelepet.

 

A pénteki akción részt vevő civil szervezet munkatársa is megerősítette azonban, hogy a közel tízfős csoport miatt rengeteg szemét gyűlt össze a garázssor és a vasúti sínek közti bokrosban, és az áldatlan állapotok miatt a patkányok is megjelentek.