N.Gy. Creative Commons License 2009.08.31 0 0 13
Arra az esetre én is nagyon jól emlékszem. Az Aelita c. film ment, és se szó, se beszéd, félbeszakították, úgy, hogy még elnézést se kértek, sőt, később sem játszották le a filmet. Legalábbis hetekig vártam, de semmi. Akkor pedig sokkal szívesebben néztem volna végig a filmet, mint Farkas Berci "mennybemenetelét" (a szó valós és átvitt értelmében), és hallgassam, hogy szinte hálaimát mond a Szovjetuniónak és Párt vezetésének, hogy lám, ezt a csodát is lehetővé tette. Abban az időben aligha bízták a dolgokat a véletlenre, így már akkor sem hittem, hogy azért kellett megszakítani, egy - a maga korában - kifejezetten jó filmet, mert pont akkor, élő adásban lőtték ki Bercit. Vagy azt hitték az elvtársak, hogy az esemény miatt a film már nem is fontos? Rosszul hitték. Lehet, hogy közel 30 év távlatából már banálisnak tűnne a film története és tehcnikai kivitelezése is, de ma is szívesen megnézném, ha már akkor nem sikerült. Jelzem, ha Farkas Bertalan űrrepüléséről esik szó (azzal együtt, hogy távol álljon tőlem lebecsülni őt, illetve az űrutazását magát), még ennyi idő után is kissé rossz szájízzel gondolok erre az esetre, holott akkor ifjú diák voltam, ma pedig már közel az 50-hez. Szóval, ha esetleg tud valaki segíteni a film elérhetőségét illetően, köszönettel veszem.

Előzmény: Törölt nick (2)