SpinyNorman Creative Commons License 2009.08.22 0 0 33

Sziasztok!

Hátha van szkértő... Füles kutyámon (6 éves, szuka, németjuhász-keverék) pénteken azt vettem észre, hogy bizonytalanabbul megy. Előtte 3 nappal láttam utoljára (a szüleimnél van), akkor még semmi rendellenest nem vettem észre. Aztán rájöttem, hogy azért bizonytlan, mert alig lát. Mind  két szemének pupillája óriásira van tágulv, fényviszonyoktól függetlenül. Még tegnap gyorsan elvittem az állatorvoshoz - ő azt mondta, hogy be van gyulladva a belső szem(?), elég súlyos. Kérdezte, hogy volt-e permetezés, amikor foszorsav kerülhetett a szemébe? - Nem, nem volt. Szerinte lehet, hogy bakteriális fertőzés, vagy valami daganatos betegség melléktünete. Azt mondta, Füli megvakulhat. Szerinte az egyik szeme alatt - hirtelen - megjelent szőrhiány a látásproblémák miatti kisebb baleset mitt lehet, nem az okozta. Füles most kap  szemére Tiacilt (2-3-szor 1), utána Lacrimed gélt; emellett Xiclav (2-szer 1), Medrol (2-szer fél) van, meg lázcsillapytó (39,8 volt a láza tegnap), kétszer fél. Füli nem mehet erős napsütésre sem.

Füli egyébként jókedvű: eszik, játszik a labdájával (ha megtalálja - az orrával), de alig lát.

Ha van szakértő, nagyon szeretném, ha elmondaná, ő mire gondol... Előre is köszi.