frici608287 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 22734
Kösz a válaszodat!
Tudom, én is , hogy nem tetszik senkinek az, ha közlöm Vele, hogy engem hidegen hagy, ha nem fogadja meg, amit írok!De ezt én komolyan így is gondolom.
Senki nem tesz nekem szívességet, ha elfogadja a "jó tanácsomat"!
Mint már írtam én nem köntörfalazom.Nem szoktam mellébeszélni.Én nem azért írom le , amit írok, hogy "igazat adjanak" nekem.Aki azt gondolja, az összekever engem valakivel.
Mint már sokszor leírtam, mindenki azt vesz le belőle, ami "jól esik"!
Akit nem érdekel, az meg lapozzon. Erről ennyit.
A másik dologról.
Engem úgy neveltek, hogy csak azon vitatkozzak, amihez értek.
Az én olvasatomban a szakértelem értékmérője az eredmény.
Tetszik nem tetszik ezek a tények.Ha valaki ezt vitatja, akkor az magát minősíti vele.
Ha valaki annyira szakértő, akkor mutassa meg!Eredményekkel adjon nyomatékot a tudásának!
Megint csak Szappanos Pista bácsit idézném:
"Ahhoz, hogy egy festményen vitatkozzunk, ahhoz valamennyire kell értenünk a művészetekhez!"
Nem hiszem, hogy van értelme a vitának, ha valakinek nincsenek eredményei.
Ha vannak eredményei valakinek, akkor szívesen "cserélek Vele" eszmét, de ahogyan a házassági hirdetésekben is szokott lenni: "Kalandorok kíméljenek!"
Vagyis , aki "komolytalan" (az én olvasatomban az eredménytelen galambászról van szó) azzal nemigen van értelme vitatkozni, mert az szerintem egy parttalan vita!
De érdekes módon , akit megszólítottam eddig ezekkel a szavakkal, mind meghátrált!!
Vagyis nem tudott "aduttat" előhúzni a pakliból.
Ezzel a vitának vége lett legtöbbször.
Én csak a folyamatot akarom megsürgetni, vagyis kiugrasztom a nyúlat a bokorból.
Aztán a részemről ennyi volt a történet.
Csak azoknak fáj ez a "direkt" stílus,akik nem látják be, hogy ez a dolgok lényege.
De azt egyik sem látja be, hogy Ő provokálta ki belőlem ezt a "tetemre hívást"!
Ez olyan mint a fogadás!
Nem az a fasza gyerek aki fogadni akar, hanem az, aki állja a fogadást!
Vagyis leteszi a tétet, aztán vagy nyer, vagy veszít!
Ez az én nézetem.
Pszichológiai tanulmány valahol ez is.
A másik: Én sosem titkoltam ki vagyok.De itt nagyon sokan névtelenek!
Azokkal valamennyire más a helyzet,aki vállalja a saját nevét, hiszen aki "kiáll" a porondra, az vállalja a nyílt vitát.De aki nem vállalja fel a nevét (eredményeit) az ne fárasszon már!
Lehet, hogy nem szép a stílusom, de a galambászat is gyakorlati (eredménycentrikus) sportág.
Az eredmények a bízonyítvány mindenki galambászatáról.
Ezt kellene mindenkinek, aki eredményekre törekszik magáévá tenni!
Amikor jelenlegi házunkba költöztünk, akkor az én környezetemben is sokan okoskodtak, hogy majd most megmutathatom.
Az első fiatalok 95-ben repültek ki nálam. 97-ben Tagszöv-i Bajnok lettem a fiatalokkal. Tudom, hogy ez nem egy nagy durranás, de a nagy szájúak, még a közelébe sem kerültek sohasem, sőt még azóta sem!És még annyit, hogy 97 júliusában döntöttem el, hogy ezentúl a nálam lévő galambokkal fogok foglalkozni,a társamnál maradt közös állományunk, amelyikkel éppen akkor lettünk Tagszöv.-i 2.-ak, (3 ponttal maradtunk le a tagszöv.-i bajnokságról), csak a szabad szabadidőm függvényében fog érdekelni.Nem volt könnyű döntés,de meg kellett lépnem.Ez volt júliusban.Szeptemberben már Tagszöv.-i bajnok lettem.
Még senkinek sem sikerült az egyesületemben ez a mutatvány.
99-ben tagszöv-i III. lettem, hosszútávon megnyertem a bajnokságot.Erről is csak álmodoztak sokan!Nem ragozom, csak annyi a lényeg, hogy a környezetemben elhallgattak a "mindentudók".
Szóval fel kell venni a kesztyűt , és meg kell mutatni! Ez visz előre!
Nem dicsekedni akartam, hiszen töredékét sem soroltam fel az eredményeimnek, meg nem is akarom.
Csupán a mondanivalómat akartam tényekkel alátámasztani.
Előzmény: 78Adven (22723)