Törölt nick Creative Commons License 2009.08.09 0 0 93
Azt viszont még mindig nem mondta senki, hogy mi akar lenne ez a 2-21-es sűrítés? Mi rovására fog ez megtörténni? Pécsen szerintem 3 fő vonal van ahova kell a sűrítés és a többit erre kellene ráhangolni. E három vonalon meg biztosítani kellene forgalomtechnikai eszközökkel is az autóbuszok előrehaladását, nem csak a sűrítésen gondolkodni. Mert oké, hogy ~5 percenként megy a busz, de nincs értelme ha a Budaitól az Árkádig a jelenlegi 10 busz helyett 20 fog rostokolni a dugóba. Erre senki sem gondol? Vagy ehhez olyan mindenkinek a hozzá állása, hogy ne bántsuk mert rossz lesz az autósnak?
Széchenyi teret meg egyszerűen meg lehetne szerintem oldani. Sok videón láttam, hogy használják más városokban akkor akár ezt Pécsen is lehetne. Mégpedig azt, hogy az elzárt területre csak úgy tud bemenni a gépjármű ha megvan hozzá a megfelelő súly. pontos nevét nem tudom, de automatikusan az aszfaltba süllyeszthető oszlopra gondolok. Így még engedéllyel sem kell babrálni, ha megvan a busz súlya akkor mehet, ha nincs akkor ciki van. :-))