Petrosz84 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 56
Én mondjuk a turistabuszokat egyátalán nem engedném be a Széchenyi térre, szerintem az sem oda való, ha arról beszélünk, hogy a csuklós busznak túl nagy a súlya az új burkolathoz, akkor gondolom egy emeletesbusznak is van akkora súlya. Szerintem a belváros szélén kellene valahol kialakítani számukra egy parkolót, infóponttal, ahol a turisták megkaphatnának egy csomó információt a városunkról, vehetnének térképet, és majd visszautazás előtt, kimondottan pécsi ajándékokat is beszerezhetnének. És én innen indítanám a városnéző kisvonatot, ami mondjuk megállna a Széchenyi téren, hogy akik nem akarnak odáig gyalogolni, kényelmesen bejussanak a központba. Vagy hát, akár egy midibusz is indulhatna innen a belvárosba.
Viszont, a hétvégi helyi buszok kizárása csak részlegesen jó megoldás persze, ha rendezvények vannak, akkor nem annyira jó ott a busz, de hétvégén sokan járnak a belvárosban Szentmisére, akiknek jelentős része idős, nem tudom, most hogy oldják meg, de azért szükséges lenne a busz.