galambposta Creative Commons License 2009.07.31 0 0 22330
Érdekes téma a galamb egészségügy.
Időről időre felbukkan a főrumon, milyen termék, milyen hatóanyag tartalommal, ki a forgalmazó stb.
Egy valamiről viszont ritkán esik szó. Mégpedig a megelőzésről.
Szerintem ez fontosabb mint az orvoslás.
Sokan, szerintem tévesen a megelőzés fogalma alatt a gyógyszerek bevetését értik. Láthatjuk ezt a különféle verseny programok összeállítása esetén is.

Keveseknek jut eszébe, a galamb komfort érzetének kielégítése. pl. csak annyi madarat tartsunk ami az ajánlott m2/db értéket nem lépi túl, a dúc-dúcrészek pihentetése, fertőtlenítése, az újan behozott egyedek külön zárása (karanténozás), stb.
Nem gyógyszer ellenes vagyok! De ez a mostani forgalmazók által favorizált szer dömping katasztrófákhoz vezethet, főleg avatatlan kezekben.
Néha többet ártunk egy-egy kezeléssel mintha semmit nem csináltunk volna. Hajlamosak vagyunk a "jó barát" véleményére hagyatkozni.

Úgyhogy, mielőtt bármiféle szer beszerzését eldöntenénk vizsgáljuk meg a saját lehetőségeinket.
Ha csak az ennek megfelelő létszámot tartjuk már nagy lépést tettünk az egészséges állomány kialakítása felé.
Ha ezentúl mégis gyógyszerre van szükség akkor ne a szóbeszédre, hanem SZAKEMBER véleményére hallgassunk.

MEGELŐZÉS(PREVENCIÓ)!!!!!!!!!! A legfontosabb és legolcsóbb az egészséges állomány kialakítás terén.