vetekj Creative Commons License 2009.07.30 0 0 22258

Szia!

Először is arra kérlek, ne magázódjunk! Másodszor: örülök, hogy meglepett. Harmadszor: Nem bizonyos termékcsaláddal kívántam foglalkozni, ezzel együtt nyilvánvaló volt, hogy lesznek, akiket az írás érzékenyen érint. Próbáljunk meg egy kissé elvonatkoztatni az érzelmektől, sejtésektől! Koncentráljunk csak a labdára! Azt írtam, "névasszociátumokban" gondolkodunk. Nem így van? Valóban a G esetében is léteznek kórformából leképezett terméknevek, de mint a legtöbb termékcsalád esetében, megtalálhatod rajt a hatóanyagot, az összetételt. (Az általad említett szlovákon is.) Mellesleg ezt rendeletek sora írja elő. Valóban veszőparipám a hatóanyag és a lehető legpontosabb adagolás. Ennek hiányosságait, illetve ezek létjogosultságát vitatni? ... :(  Amit írtam, nem bizonyos általad "konkurrensnek" nevezett terméksorral szemben írtam. Egyszerűen a hazai postagalambsport anomáliákkal rendkívüli módon terhelt. Úgy vélem, szinte természetes, hogy egy ilyen írás, a jelenlegi hazai viszonyok között, az általad papírra vetett gondolatokat is kiváltja. Biztos vagyok benne, hogy nem csak belőled. Ezzel együtt, arra kérlek, próbáld meg az elmondottakat érzelmektől, terméksoroktól elvonatkoztatva értelmezni! Az írás címe, melyről beszélünk: Kuruzslók, mesemondók, álmodozók. Nos, galambász társadalmunk szereplője mindhárom réteg. Az első kettő létezése, fennmaradása kétségkívül a harmadiktól függ. A harmadiknak viszont, véleményem szerint és terméksoroktól függetlenül, a fejlődés lenne az alapvető érdeke. Ehhez tanulni, tanulni és nem hinni kell. Azok az anomáliák, amelyekről írtam, jelentős mértékben csökkennének, s reményeim szerint csökkeni is fognak, abban a pillanatban, hogy kialakul, egy a galambász társadalom által hitelesnek elfogadott állatorvosi hálózat. Nem lehet célom, s nem is szándékozlak kijavítani. Ettől függetlenül, kétszámjegyű azoknak a hatóanyagoknak a száma, melyeket pl. ornitozis jellegű kórforma esetén ajánlanak. Írásodat sem kötöszködésként, sem roszindulattól vezéreltként nem értelmezem. Vélemény. A Te véleményed.