ÁdidiGaga Creative Commons License 2009.07.27 0 0 391
Szia!

"zöldhátú AUTÓS kártya nem létezett?" - kitűnő kérdés, autókvartett-történeti kutatómunkám központi felvetése ez, jelenleg a következő a "tudományos álláspontom" erről:


1. én emlékszem gyerekkoromból zöldhátú autós kártyára, persze akár tévedhetnék is... De nagy valószínűséggel nem csalnak az emlékeim, mivel - akár innen a fórumról is - több ember is állította a létezését, bár további konkrétumot nem tudtak róla felidézni...

2. nem nagyon ugrik be mikor és hol láttam, de valamiért zöld hátlappal a versenykocsik sejlenek fel, méghozzá a Surtees biztosan... Ez ugye a sárgahátúból ismerős lap/autó, sőt: a sárga versenykocsijai közül mintha több is ott lett volna abban a bizonyos "valahol, valamikor" látott zöldhátúban.
Ez is lehetne akár olyan dolog, amire rosszul emlékszem 25-30 év távlatából, de nekem felettébb gyanús, hogy senki nem cáfolja konkrét tényekkel vagy legalább emlékekkel, meg úgy általában: senkitől nem jött eddig egy árva lapleírás sem arról, hogy "na, volt/van egy zöldhátú lapom vagy határozott emlékem ilyen és ilyen autóval... :-(
Ezen felül személyesen ismerem Hattori topiktársat, neki megvan mind a 6 általam is ismert pakli, a legutolsó kékből pedig rendelkezik általam korábban sosem látott
kisméretű verzióval (á la sárgahátú) , meg úgy általában "nem ma kezdte'
Nos őneki sincs zöldhátú-ja tudtommal, de tud róla...

Vagyis minden jel arra mutat, hogy a sárgahátút zöld színű hátlappal is kiadták, de hangsúlyozom: én örülnék a legjobban, ha rácáfolna valaki erre, lehetőleg egy teljesen új és eddig ismeretlen kvartett létezését igazoló bizonyítékokkal! ;-)
Előzmény: p44_ (390)