GuMiSZu Creative Commons License 2009.07.25 0 0 168
köszönöm ...

hőszigetelés... háát az nem biztos, hogy belefér (anyagilag), a lépcső (a lépcsőzetes alap mellett lesz majd ott lesz szigetelés, de ahol a föld lesz, ott nem biztos, hogy lesz rá keret, mert oda ugye a sima EPS (80) nem jó a többi meg horror áron van. most is egy zárt fűtetlen garázsban teleltek a növények, és kibírták... mészkő > 0 hőszigetelés, néha rá kell fűteni éves szinten kb 4-5E Ft a pluszköltség az áramon max


angolakna:

háát ez is nehéz, néztem több féle megoldást (ACO, DRAIN-LUX ) találtam, bár ezek kb a horror áron mozognak egy sima "gagyi" fröccsöntött műanyag cuchoz képest (a rács érthetően drága) de ha erre lenne jobb ötleted én szívesen venném.. mivel az angolakna a terasz előtt lesz, ezért kell rá valami ne essünk bele védelem
az ablak teteje kicsit lejjebb lesz mint a födém alja, mert pont ott fekszik fel majd a födémgerenda (mármint azon az oldalon > oda ugye kell valami kis beton áthidalót is önteni az ablak elvileg 60*100-as lenne 2db lesz (7m hosszú a pince ) 3,5m széles
ennél nagyobbat nem tudok csinálni... ekkora lesz természetesen a terasz is... és a pince belmagasság olyan 2,3 m mert LEIERből zsaluzunk 2,53m már nagy lenne pincének bár nem tom :)

Előzmény: -carcass- (167)