Grafika21 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 topiknyitó
Szeretnék segítséget kérni.
Édesapám 71 évesen; ma 2 hónapja halt meg. Hamarosan lesz a hagyatéki tárgyalás. Édesanyám egyedül maradt, hetente utazom el hozzá vidékre, mert a hugom(39) nem igazán foglalkozik az anyu gondjaival. Édesanyám megkért, hogy adjam el apu telefonját, a számítógépét, hogy ne is legyen szeme előtt, mert megnehezíti a gyászfeldolgozást. (természetesen mindent együtt intéztünk, a kapott pénzt-45000-ot a sírkőre tette félre. Semmi kivetni valót nem találtam benne. Tegnap este (miután hazaérkeztem Pestre) felhívott a hugom azzal, hogy milyen jogon adtam el az apu dolgait, most már az anyu sem adhat el semmit, mert neki-nekünk abból részünk van.
Soha nem gondoltam volna, hogy 1x ilyen kérdést kell feltennem. Nem hinném,hogy neki, nekem lenne beleszólásunk abba, hogy az anyu mit tesz az apu dolgaival. Szeretnék valami jogszabályt elé rakni, hogy ne kapjon vérszemet, és le tudjam állítani. A hagyatéki tárgyaláson ezekeről a kisebb értékekről( fényképező, porcelán, dísztárgyak(nem műértékek) is szóesik?
Nagyon várom a válszt.