egoka76 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 566

Hali

 

Látom a szintezőt már megválaszolták, nekem az első érzékelő adta be a kulcsot, a tengelyekre vannak ezek fogatva, és így érzékelik a magasság változást. Annyit írnék hozzá, hogyha teljesen jók lennének a gömbjeid, akkor ettől függetlenül nagyon sokáig megtartaná a kocsi a magasságát. Sajna nekem is hamar leeresztett, de láttam olyat, ami ugyanennél a hibánál két hét múlva is megmaradt a normál szinten...

 

Az ANTIPOLLUTION féle hiba magában még több mindent is jelenthet, de alapvetően Környezetszennezési hibát jelent. Nálam ez pontosan KATALIZÁTOR ÖREGEDÉSI HIBA-ként íródott ki az olvasón. Nálam már egyébként nem a gyári katalizátor volt, hanem univerzális, és olyan is került fel helyette, de gyanítom a hátsó lambda szondám is szar, még azt is cserélnem kell majd. Ez abban nyilvánul meg, hogy a hátsó (alsó) szondának jó katalizátor működés esetén állandó értéket kellene mutatnia, mivel redukál rendesen a rendszer. Namost nálam ez ugrándozott előtte, de most is ugrál új katalizátornál, ergo a szonda (is) szar...

 

A klímám is mutatott már többször hasonló tünetet,  a bal oldal meleget fújt, a jobb fele amit beállítottam. Eddig elmúltak maguktól hamar, ennek jobban még nem néztem utána.

 

Üdv.

 

Előzmény: Birdiee (549)