NagyMaci2 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 175

A mellékvízmérő hitelessége hat év, ez után nem képezheti a számlázás alapját. Persze ettől lehet a mérő jó is, rossz is. Lehet számlázni is a mutatott érték alapján, csak nem volna szabad. Szerintem (ez magán vélemény, de megalapozott!) a hat év túl szigorú szabály, ennél jóval többet birnak ezek a szerkezetek! A hat év alatt van olyan óra és nem kevés, amelyen mindössze 70 - 90 m3 víz folyik át! Igaz volt a kezembe olyan is, amelyik 3 m3-nél örökre megállt és a tulajdonos hét éven keresztül hasból mondta be a vízfogyasztást! A Vízművek tavaly nagyon lelkesen foglalkozott a lejárt hitelességű mellékvízórák kérdésével, ígaz a lelkesedés kimerült abban, hogy közös képviselőket noszogatták és nem a tulajdonostársakat! Jelenleg úgy tűnik, hogy a vízművek lelkesen számláz a lejárt hitelességű órák alapján. És én mint kk arra figyelek, hogy minden vízóra müködjön, azaz, ha két kéthónapos időszak alatt nulla a fogyasztás valamelyik vízórán, akkor annak utánajárok!

A meghatalmazások kérdése: még nem voltam kk, amikor nekem gyanus lett az a helyzet, hogy az egyik tulajdonos harmincnál több meghatalmazással jelent meg és a közgyűlés után kértem a közös képviselőtől egy közgyűlési jegyzőkönyv másolatot, melynek szerves tartozéka a jelenléti ív! Hát érdekesek voltak azok az arcok, amelyek rám néztek akkor, amikor megkérdeztem őket, hogy kit hatalmaztak meg azzal, hogy képviselje őket a közgyűlésen.