rkat Creative Commons License 2009.07.04 0 0 6601
Ad1: semmi kifogásuk, de ha valószínűleg jobban szeretnek varázstudókkal házasodni. Bár jómagam nem vagyok boszorkány, de szerintem ha az lennék, inkább keresnék párt azok között, akiknek nem kell előről elmagyarázni, hogy mi ez az egész, kockáztatva közben, hogy vagy engem vagy saját magát nézi őrültenek a másik fél. Arról nem is beszélve, hogy a varázslók értelmesebb fele is döbbenetesen zárt világban él, a Weasleykre semmi rosszat nem lehet elmondani, de hogy nem nagyon lett volna olyan pillanat az életükben, amikor összesimerkedhetnek és szerelembe eshetnek egy muglival, az azért valószínű. Ha viszont kevesebb a varázstudó, a nyitásra is rákényszerülnek. (Természetesen, mivel mugli származású boszorkányok/varázslók bekerülnek ebbe a zárt világba, velük gond nélkül házasodhatnak.)

Ad2: ha Rowling mondja azt, hogy az ősi varázslatok jobbak, akkor nem értem, miért mondtad, hogy én is átvettem ezt a klisét. Mert akkor ez egy canon kijelentés kellene, hogy legyen. Én egyébként nem éreztem úgy, hogy szinonimaként használta. Ráadásul ez azt jelentené, hogy az idő múlásával visszafejlődik a varázstudás, és meglepne, ha JKR ezt akarná állítani, hogy fogy vagy romlik a mágia. Legfeljebb azokat már elfeledték, most meg vannak más bűbájok... :-D
De, nálam van olyan karakter, aki képes lenne létrehozni ilyen könyvet, nem is egy. :-)
Előzmény: NevemTeve (6599)