mocc Creative Commons License 2009.07.01 0 0 24210

Sziasztok!

Bepofátlankodnék hozzátok 1-2 kérdéssel. Két hete elmentem nődokihoz-immár a sokadikhoz kis életemben, eddig még egyik se foglalkozott túl sokat velem- és sor került életem első hüvelyi ultrahangjára, ami alapján nagy valószínűséggel PCOS-s vagyok. Én régóta gyanakodtam, de mindenki lehurrogott, hogy a szőr nem azért van, meg egy csomó nő még jobban szőrös mint én (nem hiszem), és hogy hülye vagyok mert nem is vagyok kövér (na jó, tényleg nem, de van pocim, meg mellre híztam 1-2 éve. Azér meg nem panaszkodik a férjem). A cukorszintemet nem tudom, de a koleszterinszintemet leszámítva mindíg minden érték rendben szokott lenni (hormonvizsgálat egyszer volt 10 éve, akkor kaptam Diane 35-öt, amitől rosszul voltam). Több helyen olvasgatok  most, hogy mégis mit lehet tenni, és nem nagyon dobnak fel a lehetőségek. Főleg a metmorfin szedése ami aggaszt, erről érdeklődnék nálatok, hogy ez mennyire szükséges, nincs-e valami természetesebb cucc, amit lehet használni? Aztán ott a diéta: szerintem majdnem normálisan étkezem, de reggelizni nem tudok. Milyen változásokat kell bevezetnem? Általában nyers, párolt vagy grillezett zöldségeket eszem hússal, sok tejterméket fogyasztunk, meg csonthéjasokat, kenyérből magosat, vagy rozsosat, tésztából durumot. Vidéki családi háttérrel szinte mindent a baromfiudvarból meg a kertből előállított cuccokból készítünk, felvágott helyett is füstölt sonkát eszem. Mit kell ezen változtatnom? A mozgás meg nem para,de valahol azt is olvastam, nem mindegy, hogyan és mit mozgunk...hmm? Előre is  köszi az infókat!