articsókácska Creative Commons License 2009.06.17 0 0 203
Sziasztok!
Kérlek segítsetek nekem:)!
Pár éve vettünk egy kertes házat és mint kiderült már kb 30 éve nem volt gondozva a kert...Az építkezés miatt nem csináltuk meg a kertet, hisz úgyis tönkretettük volna, de egyszer teljesen kigyomláltuk, bevetettük fűvel. Azonban mivel totál homokos a talajunk és nagyon gyorsan elnyomta a gaz is, úgy nyírtuk mi is, ahogy volt, csak ne legyen magas alapon. Van egy nagy rész, amit most (mivel már 5 éve jönnek a felszínre üvegszilánkok meg mindenféle cucc) a kisfiunk védelmében kigyomláltunk, leterítettünk geotextilt teljes fedésben és 6-8 cm vastagon apró murvával terítettük le. 1 hét telt el és kinőtt a gaz kersztül a geot.-en és a murván!!!!. Nem akartam elhinni. Most lepermeteztem Glialkaval, de újra és újra nő mindenhol a gaz. Mit tudok tenni, hogy gazmentes legyen? Ill. a kert többi részét ősszel füvesíteni szeretnénk és az is tiszta gaz és a kapával már nem bírjuk, mert minden nap lehetne csinálni. Ott hogyan lehet kezelni a területet, hogy a magok is elpusztuljanak, de tudjunk rá füvet vetni?
Köszönöm a válaszokat és bocs, de - azt hiszem kiderült:) -, full laikus vagyok.