Janaboy82 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 11777
Sziasztok!

Gondoltam megosztok egy-két tapasztalatot és egy-két kérdés is beeshet.
Szóval tavaly kaptunk kölcsön egy 9 kbm-es medencet, amin elég joh volt "tanulni". Gondoltuk idén összelökünk egy nagyobbra, mert sokan vagyunk és egy nagyobb elfér. Ugyhogy a Metroban vártam, hogy ismét kapható legyen a Bestway 5,5x1 m-es fémvázas Bestway medence. Gondoltuk május végén szépen összerakjuk, feltöltjük és majd használjuk. Az első csalódás akkor ért bennünket, amikor a 19kbm-es medence majdnem tele csapvízzel (kb 14-15kbm lehetett már benne), kiderült, hogy ereszti a vizet az illesztésnél. Joh hát mérgesek voltunk, hivtam az aqualinget, ahol ugye automata mondta, hogy vágjam ki a leeresztőt és garjeggyel, számlával küldjem vissza, küldik az új belsőt. Elsőre furának tűnt, de aztán elrendeztük. Meg is jött az új belső, szépen felállítottuk, ezt is töltöttük, lényegében már tele volt, amikor láttuk, hogy bár egy pici lyukon de spriccel víz. Ekkor már némileg mérges voltam, felhívtam a céget, ahol beszéltem egy hölgyikével, elmondtam mi a gondom, annyit mondott, hogy se a vegyszert, se a vizet nem tudják megtéríteni, de ha gondolom, vágjam ki ismét a cuccot és kicserélik. Gondoltam egy pici lyuk miatt nem herdálok el 15eFt értékű vizet, inkább beragasztjuk. Ez szépen meg is történt, tart is..ám másnap reggel jött a csalódás ismét, hogy körbe mindenhol tiszta víz minden....valszeg megint az illesztésnél ereszt a medence. Ekkor a hölgyet felhívva kérdeztem, ha várunk vele nyár végéig, kicserélik-e, ekkor mondtam, hogy félév cseregarancia van rá. Úgyhogy jelen pillanatban fel van állítva és majd használnánk..ha joh idő lenne :) Ennyit a tapasztalatokrol.
További kérdésem az lenne, hogy egy haverom Grundfos szivattyukkal foglalkozik és van nálunk medencéhez való is...ugyanis az a gondom, hogy a gyári vízforgatónak alig mondható vmi 3kbm/órával dolgozik, igy gyakorlatilag 19kbm-et fél nap alatt "fordít át"..ez sztem rengeteg idő...igy ő mondta, h van olyan vízforgatós szivattyu, ami 10kbm-el nyomná át a vizet (ami igy ugye már kevesebb mint 2 óra)...de a problémát az okozza a Grundfost illetően, hogy nincs benne semmilyen szűrő, csak egy kis kosárka szerű vmi. Hogyha esetleg jövőre vennék egy ilyen szivattyut, szerintetek milyen megoldással lehetne ezt szűrni?
Másik kérdésem pedig az, hogy a gyári nem átlászó fedőfóliát, érdemes mezőgazd fóliára cserélni?

Köszi előre is és bocs a hosszu hozzászólásért!
Janaboy