Kavics78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 327

".40SW illetve .45ACP az amit önvédelemre kifejezetten javasolnak és ennek egyik oka a nagyobb stopp-erő.Ezek a vélemények természetesen szintén csak magánemberek véleményei, de én úgy éreztem, hogy a többség ezt szajkózza, olyanok is akik hivatásuk folytán kerülnek kapcsolatba fegyverekkel." - Igen ez arrafele mar genetikus!

Amiota Browning megalkotta nekik az M1911-et azota a .45ACP az istencsaszar!

Ha nem lett volna Browning akkor meg mindig a .45 Long Colt -ot csokolgatnak!Persze, hogy ezt szajkozzak, trend!!!!

Amugy a legtobb rovid lofegyveres gyilkossag arrafele .38Spec. -al tortenik, csaxolok!

 Amugy azt veszel amit akarsz (marmint akkor amikor a kezedben a mexerzesi es egy rahedli love)!

 

"A kaliber mellett a lövedég sebességét (energiáját) másodlagosnak tartják." - Sebesseg nem = energia!!!!

 

"Nah, mind1 nem flamet szerettem volna indítani, hanem megindokolni, hogy miért vonzanak jobban ezek a nagyobb "egzotikusabb" kaliberek mint pl a 9mm Luger." - Ertem en, nekem is .44-eseim vannak (bar csak eloltoltosek)!

szvsz. nem nagy szam 9mm-essel puttyogtatni (max. ISPC-n ahol van daralas)!

Szerintem menj el a helyi loveszegyesuletbe probalj ki mindent, aztan valassz!

De legjobb lesz ha meglatogatod a kek fegyveres forumjat es vegigolvasgatod!

 

".45ACP kifejlesztésénél a stopp-erő kiemelt szempont volt, és más kaliber (.38) hatástalansága miatt fejlesztették ki mindkettőt."- Ja, a filipino haboru idelyen! Mikor is volt az?

A .40SW kifejlesztese meg a 10mmAuto bukasabol eredeztetheto (az meg a "miami incidens"-bol es az 1980-as evek elejen indult!

Ennek az egesz dolognak a "ha nem megy erovel akkor majd megy megtobb erovel" szaga van! Pedig csak celozni kene tudni!

Ha anno Matix es Platt nem henteli le az FBI-osokat akkor meg ma is .38SP.-al meg 9mmLuger-el maszkalnanak!

Nem volt eppen egy tipikus eset!

Lehet, hogy az ilyesmi magyarorszagon napi esemeny de en nem hallottam meg rola!

Biztos mert nem nezek TV-t! :-D

Előzmény: karoly.ignac (322)