L45H Creative Commons License 2009.06.08 0 0 115
"Akkor nem értem, hogy a BKV tulajdonú Hungária, Várhegy...stb, mit keresnek a Sailor honlapon, ha mégcsak nem is a Sailor, hanem a "BKV Hajózási Szolgáltató" üzemelteti őket?"
- Az elég nyilvánvaló hogy közvetlenül a Sailor végzi az üzemeltetésüket. A Sailor alkalmazásában lévő személyzet dolgozik rajtuk, a Sailor Kft. szervez utakat rájuk. És pontosan emiatt van a honlapon fenn az összes hajó. Ott egyébként egy szóval sem írják, hogy az övék lenne a hajó, kicsit talán a "Hajónk szintén jó minőségű hangosítással rendelkezik" mondat lehet megtévesztő.
- A Hajózási Szolgáltatót meggugliztam, elég érdekes eredményeket kaptam: valóban nekik van hajózási engedélyük és nem a BKV Zrt-nek. Viszont egy 2004-es cikk szerint: "Végelszámolják a BKV Hajózási Szolgáltató Kft.-t, amely szeptember elsejére teljesen kiürült, vagyonelemeit az anyavállalat, a BKV Rt. visszavette. A kft. hajóinak egy részét már tavaly értékesítették."
- Az is biztos, hogy a Hungária-Várhegy stb. nem Sailor tulajdon. Akkor most vagy szolgáltató vagy Zrt. tulajdon...
Előzmény: Enzo (114)