cserekecske Creative Commons License 2009.06.06 0 0 186
Korcs-Ma – Ilyen világ, ilyen válcság...
– Hálló? Na, szerussz, Jóska, mi a helyzet? Eccer meghintette a Bárszelóna a Máncsesztert, végignesztük szerdánn este Kerekessel, a fösső szomszéddal.

Etó s Messzi megeresztették a bő­csességüköt, értöttedé, ez a Krisztiánó Rónáldó is csak tipegett a pályán, mind eggy beteg pipe, semmi erő nem vót bennük. De jó meccs vót, Jóska, ezétt szeretem nezni a Csámpijonsz Ligát. Hálló? Immá Dzsidzsi is, s a Dinamó is eheti a kefét, me még a véginn az Úrzicsén nyeri meg a Mitika-bajnokságot. Lerendeszték a nagy cigönijádát ahajt múlt hétenn, értöttedé, s még mindig nincs vége. Há Dzisdzsi meg akarta venni az Úr­zicsént, de há nem megy az olyan könnyen. Úgy képzelte, hogy azok megnyerik a bajnokságot, s utánna békebelezi őköt, értöttedé, csak há az nem menyen olyan simmán, kérlekszépenn. S egyébként? Nagy meleg van, ólvad le az emberről minden, tennap ahajt Kerekes olyan leízzadval jött haza munkábóll, hogy ahajt a liftbe megéresztem a szagját, hogy előttem ért haza. De aszongyák, hogy há most pünkösdre essős idő lesz, vihetik az essőernyőköt Somlyóra. Hálló? Ilyenkó annyi magyar jő errefelé, Jóska, értöttedé, hogy ejiszenn többen vannak, mind mi. Jőnek ott a nagy buszokkal s táccsák a szájukot a köszpomba a szobórparkba a cigánpúrdék mellett, minha az vóna az eggyetleneggy látványosság ebbe a vározsba. Ahellyett, hogy a várat vagy a múzeumot vagy a templomokot megnéznék. Na. Há így vané, Jóska, vagy nem így van? Mi? Idejőnek, s asztot gondójják, hogy ahajt ebbe a vározsba a szobrokonn s a púrdékonn kívűll semmi sincsen, értöttedé. Mekkéne má mongya valaki nekik, hogy Székelyfőd nemcsak Korondbóll s Somlyóbóll, s az udvarhellyi szobrokbóll áll, hanem van itt egyéb is. Sógoromék is a tavaly hosztak valami magyar családot ide nyaralni vagy tíz napra, de há úgy meghórdoszták őköt, neféjj, hogy a nyócadik nap má nem tutták vóna megmondani, értöttedé, hogy az elsőnn hól jártak. Elé kellett vegyék a fénképeket... Ott Gyílkos-tótóll elkezdvel, Ilona-vőgyinn keresztűll az Almási barlangig mindent megmutattak nekik Sanyijék, értöttedé, hogy ne azzal mennyenek haza, hogy Korondonn megálltak, jól bévásáróltak s eggy helyütt megszálltak s mentek haza. Itt szívták tíz napig a jó levegőt, értöttedé, a sok pesti kipuffógófüst utánn. S odafel Varságon is vótak, s még szílvapállinkát is vittek haza, hogy tuggyák meg, hogy mi a jó. Na. S máskülömbe? Szárasság van, Jóska, a blokk körűll a gruppokot ahajt mekkel öntözzem, me mind kiszárad. Sanyi bá, a blokkfelelős betegeskedik esmenn, kérlekszépenn, úgy le van gyengűlvel, hogy ejiszenn a slagot nem tudná fölemelni. De osztán helyrejő, értöttedé, me ahogy Kerekes az első csípős megjegyzést megereszti, egybőll úgy tűzbe jő, mind a pap szamara. Hálló? Menteké valahova a nyáronn? Mi ejiszenn sehova, űllünk itthonnyába. Mindenki aszongya, hogy ahajt itthon tarcsa az embereket a válcság, de lefogadom, hogy az idénn is ugyanazok mennek, akik a tavaly vótak. Ez egy ilyen világ, s egy ilyen válcság, Jóska, mongyon nekem akárki akármit. Na. Eggyet lemenyek a bodegába.