Gamma Leonis Creative Commons License 2009.05.31 0 0 2491

Szia!

 

Az a baj, hogy a megyéből nem tudok tenyésztőt. Eme alom felbukkanása is kisebb csoda, mert legalább egy éve nem láttam a helyi kisboltokban mongol futóegeret! Mintha senki sem foglalkozna már velük, pedig egy könnyen tenyészthető rágcsáló és a családi élete valami elbűvölően édes. Volt anyaállatom, ő volt az utolsó egerem, 3 és fél éves korában hunyt el. Azóta tengerimalacokat tartok, két fiút. Aranyosak, de túl lusták, még akkor is, amikor szabadon futkoshatnak a szobában. Általában pár perc elteltével lefekszenek, pedig nincsenek elhízva. Egy szó mint száz, a tengerimalac egy békés és tunya jószág, csöppet sem szórakoztató. Míg a mongol futóegerek élénk futkosásukkal, vészjelző dobogásukkal, erősebb szociális érzésükkel (a két fiú malacom tartja a két lépés távolságot, nagyon önállóak) sokkal több élményt adnak.

 

Persze nem válnék meg a haspók malacaimtól! Őket így szeretem. Azonban az egerek több életet hoznának a szobámba.

 

Darabja 1000 forint a boltban. Ennyit megér nekem legalább 3 évnyi egerészés. :)

 

Ha valaki Békés megyei tenyésztő, lehet szó kapcsolatfelvételről. :-)

 

Előzmény: Indumiel (2490)