KAti Creative Commons License 2009.05.24 0 0 5080

Szia Lordom,

 

ti hogy lövitek be, hogy egy új kert(park) öntözőrendszernél mennyi vizet és milyen  elosztásban juttassatok ki? Ahogy én olvasgatom a neten található irodalmat és véleményeket, eléggé fekete mágia ez a dolog, mint te is írod, a sok-ritkán ezért nem jó a kevés-gyakran azért nem jó....

Otthon, ahol felügyelhetem a rendszert, gondolom az a megoldás, hogy beállítok valami elmélet alapján egy átlagos mennyiség(idő) gyakoriság paramétert, és figyelem a gyepem, növényeket. Ha szépek, csökkentek a mennyiségen/növelek az intervallumon. Nem véletlen, mint írod, hogy a talaj nedvességtartalmának szondázására mentek rá a kiállításon. Persze még egy kis kertben is lehet többféle talaj....nálam is ez a helyzet, hozatott földdel rendeztem a talajt, 100 nm-en 3 féle a felső 20 cm.

 

Nálam ez azért is különösen érdekes, hálózatról locsolok, nem a szivattyú áramfelvétele a tét :-(

Szomszéd most teszi rendbe a tőlem 10 méterre lévő kútját, megvárom, az mit fog tudni, ha lesz elegendő vízhozama, jövőre tán én is fúratok egyet.

 

Ja, ások, fektetek...nyögök. nem szokta a kutya a szántást.

Előzmény: LRNELSON (5066)