horvlas Creative Commons License 2009.05.18 0 0 1152
Anyagi okok miatt valóban fájó szívvel kénytelen vagyok felszámolni manuális fixobjektíveim egy részét. Az objektívek mind jó állapotban vannak, a lencsék karc gomba mentesek, a blende és fókuszmechanikák rendben működnek.Én nikon d80-on használtam őket. Hosszú évek kemény gyűjtögetése során, kivétel nélkül mindegyik, legalább 2-3 tesztelt példány közül a legjobb optikai tulajdonságút hagytam meg, így elmondhatom, hogy mind válogatott darab. Nem egyszer fordult elő, hogy a kissé rosszabb állapotú (természetesen csak külsőre, optikailag mind fullos) sokkal jobban teljesített, így azt hagytam meg. Ide csak a nikonosokat linkelem, de sok m42-es is van, olvasható az m42 topicban.

Mir-24H 2/35. Nikon bajonettel: Nagy fényerő, már f2-n is elég éles, 2.8-on pedig már borotva. 24cm-es közelpot, így makrozni is lehet vele, szerintem közeli, szándékosan éles portréra is egészen fantasztikus. A tesztek alapján gyakorlatilag ugyanazt tudja, mint a 2/35-ös nikkor, ami a többszörösébe kerül. Egyenes összehasonlításban a zeiss 2.4/35-össel, fej-fej mellett teljesítenek. Ár: 15000Ft

Nikon 2.5/35E: A fókuszgyűrű gumi borítása hiányzik, másülönben nagyon rendben van. Nagyon jó optika, még a zeiss 2.4/35 mellett is megállja a helyét. Ár: 15000Ft
Kizárólag személyes átvétel Budapesten!
Érdeklődni:
06-30-921-2499
mail: horvlas@yahoo.co.uk