Keszthelyy Creative Commons License 2009.05.18 0 0 362
A konzekvens és tárgyilagos dialógusról.

Tegnap volt egy kis konfliktushelyzet (ingerküszöb teszt) a CB rádió topikba. Itt érdekesen alakult egy dialógus köztem és DeTomaso topiktárs között. Valójában nem az volt a fontos hogy mi volt a témaindító (nincs super 24 –em) hanem az hogy mit váltott ki azon tiltakozásom hogy egyesek milyen mértékben képesek szakmailag és etikailag elfogulatlan válaszadásra. Magyarul mindig vannak akik nem ismerik a rendet és mindig akadnak olyanok akik mindenáron kényszert éreznek a rendrakásra. Nem kizárt hogy túlreagáltam a helyzetet de végül is ez előre kalkulált lépés volt részemről a rendreutasítást követően. Végül is az egész ebből indult. Ha netán ezzel valakibe maradandó károkat okoztam, akkor most ünnepélyesen elnézését kérem. A lényeg a lényeg hogy a kérésre a válaszba ott van beágyazva a kioktatás és a most helyre teszem a parasztot továbbá a nem közénk való az illető című beágyazott utalás. Úgy látom, hogy a rádiózás terén is ez gördít akadályt a konfliktusmentes dialógusnak. Az hogy az első megszólításnál már ott van a folyamatos védekezéskényszer az, nagy hiba. A rádiózásban és mindennemű kapcsolatépítésben ez áthidalhatatlannak tűnő akadályként van ez jelen. Válaszom elsősorban annak a helyzetnek szólt hogy antenna méretadatok és infók kérésemre először rendreutasítást majd az ezt javaslom de tök fölösleges és értelmetlen az egész választ kaptam. Ezt megfejelte a kolléga egy konkrét technikai útmutatással, ami inkább tűnt humorosnak mind konkrétumnak. (7m pecabot teleszkópos csak teljesen kihúzva rögzül ja és min.8000HUF a szigetelt vezeték meg külön jó hogy rögzítgetem – húzogatom hi.) Elképzelhető hogy nem kell ilyen mértékben a sorok között kényszeredetten olvasni és rám is átragadt az előbb ütök és utána kérdezek kényszer. Ez valóban nem jó. Viszont ha már itt voltunk, idáig eljutottunk gondoltam, egy idézettel kisérletett teszek az értelmetlen írásváltás lezárására, de ez Zebra2 topiktársnak nem volt ilyenformán ínyére való. Gondolom megpróbált egy bocsánatot vagy valami elnézést – megkövetést kikényszeríteni. Miután ez kilátásba sem került konkrétan személyeskedett egy sort. De sebaj Tóbiás. Ezek után már mosolyt csalt az arcomra Zebra2 kolléga helyesírási hibákkal teletűzdelt zaklatott válasza. Végszóként elmondanám, hogy sokan a napi feszültségüket úgy próbálják levezetni hogy remegő kézzel a klaviatúrán várják azt akibe jól bele lehet rúgni. Azt viszont nem veszik figyelembe, hogy ettől megnyugvást nem találnak és csak tovább emelkedik amúgy is instabil vérnyomásuk.

Innen üzenem mindenkinek, hogy nyugalom. Tessék kezelni a problémákat és nem nagyobbat csinálni mint amekkora amúgy is van. A provokációkon meg át kell lépni. Ez van.

Üdvözöl mindenkit a Vecsési Barna.