Anna Perenna Creative Commons License 2009.05.14 0 0 340
Hát, szerintem azzal, hogy "más járást látnál, de nem járna másként", NEM azt állítja Astrojan, hogy "az idő abszolút", hanem inkább azt, hogy "az idő megfigyelőfüggő", legalábbis, én így értelezem ezt a már sokszor megismételt válaszát, de majd Ő korrigálja, ha rosszul értelmeztem......
Az én álláspontom az, hogy AZ IDŐ FILOZÓFIAI FOGALOM, az ember találta ki, de meg kell jegyeznem, hogy vannak olyan bennszülött törzsek, akiknek nyelvében nincs is szó az "időre", és nem is mérik semmivel sem az időt: feltételezem, hogy teendőiket a nappalok és az éjszakák váltakozásához alkalmazkodva osztják be: pl. minden nap a Nappal együtt kelnek fel, és a Nappal együtt térnek nyugovóra, de olyan nincs náluk, mint nálunk, hogy pl. sötétben indulunk munkába, mert az óránk 6 órát mutat, és noha már besötétedett, még nem fekszünk le aludni, mert még csak este 6 óra van. Persze, feltételezem, hogy ezek a bennszülöttek a forró égövben élnek, ahol mindig napéjegyenlőség van, tehát egyébként is könnyen megtehetik, hogy nem is használnak semmiféle órát. Sőt, azt sem számolják, hogy hány évesek, és nem is beszélnek az "időről, mint olyanról", ami lassan vagy gyorsan telik, amivel "versenyt kell futniuk"...... És szerintem ez lenne az egészséges, stresszmentes életmód alapja. Persze, a hideg égövben már nem lehetne megtenni, hogy azokban a napokban, amikor a Nap nem is emelkedik a horizont fölé, fel se keljenek az emberek, vagy fehér éjszakák idején egyáltalán ne is aludjanak:))
Előzmény: pint (339)