Hepatithos Creative Commons License 2009.05.11 0 0 2208
Akkor értem, ha van (volt?) asztali lejátszód is, akkor tudnod kell, hogy egy átlagos CD-játszónál nem jobb a hangminősége. Hogy az mp3-nál jobb az ATRAC hangminősége, ez természetes, de iPODon tömöritetlen zenét is játszhatsz, meglepne ha annál is jobb lenne a minidiscet hallgatni. Ha már a világon senki nem gyárt HiMD-t, akkor annál nagyobb a valószinűsége, hogy találsz valakit, aki elad neked egy tucatot bagóért. Én sem veszek boltban elemet vagy lemezt, hanem inkább keresek valakit, aki a bekrapált MD megmaradt tartozékaitól igyekszik megszabadulni, minden netes piactéren találsz ilyet. (mivel olyan, mint te, aki MD-ről MD re upgradel, azért lássuk be, egyre kevesebb van)

Szerintem a felvétel a kulcs, ennyi pénzért (még) ilyen minőségű felvételt biztosan nem tudsz készíteni, de arról sem vagyok meggyőződve, hogy többért igen, mert nemcsak a tömörítésen múlik ez, hanem a felvevő szoftveren és hardveren is. Igy viszont megfontolandó, hogy walkmanként is használd az MDt, olyan funkcióra amit ma már a legtöbb mobiltelefon tud, miközben egyszer leejted és vághatod ki a fenébe mert egy fejet ma már nem javit meg senki, cserével pedig drágább lesz a leves, mint a hús.
Előzmény: Rockmenyét (2207)