Nemsokára jön az áfaemelés és nem akarják, hogy indagozzanak az árak, ezért inkább nem viszik vissza az árakat...bla bla bla...... :-)
A tv-ben rémhíreket néző ember, aki átrakta euro betétbe a bankban lévő pénzét, azok most aztán jól jártak.....
Csinálhatnának akciókat az áfaemelés elött, mert drága dolgoknál, az az 5% is igen nagy összeg lehet, pl autók stb...
Amúgy, anno, amikor lecsökkent az áfa mértéke 25-ről 20-ra, én az átlag termékekknél nem vettem észre az árcsökkenést, sokan mondták is, hogy most ebből kifolyólag nem kell a "szokványos" áremelést végrehajtaniuk, mert ez kompenzálja nekik.
Kiváncsi lennék, hogy mekkora pluszbevétel jön be az államnak az áfanövelés elött, mert gondolom, sokan vesznek ezt azt, ahol számít az az 5% és amúgy is meg akarták volna venni azokat a dolgokat ebben az évben.
Így lehet gyorsan "extra" bevételhez juttatni az államot.
Mondjuk ez az "extra" bevétel, inkább előre beszedett bevétel.