sasa404 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 25

Ahogy elnézem itt kicsit megállt az idő.

Én is csak azért írok mert a május 1.-i bogácsi tartozkodás mély nyomot hagyott bennem , bennünk. Én kb. 10 éve nem jártam itt, akkor ez egy csendes , nyugodt hely volt szinvonalának megfelelő árakkal.

Mostanra ez megváltozott. A kempingben egy éjszaka több mint 7000ft volt 2 főre. Ez nagyjáből a duplája a kelet magyarországi áraknak. Mindezért egy parcellabeosztás nélküli. össze-vissza parkolós területet adnak , vasbódés zuhanyzóval  és egy olyan wc-blokkal ami a 30 évvel ezelötti honvédségi retákra hasonlított. (csak mondjuk az tiszta volt). Nappal a kempinben semmiféle rend nem volt : mindenki füstölt,  zenélt kedve szeint. Mellettünk lengyel fiatalok parkoltak, két furgonban laktak (?) és egész nap ment a techno. Amúgy a kempingben több lengyel volt mint magyar. Más nációt nem láttunk - azok már ismerhetik a helyi viszonyokat. Estére a helyi vállalkozók is bekapcsolódtak a ,,szórakoztatásba,, - kihangosították a falut. Egyszerre dübörgött a lakodalmas rock és a disco zene. Igen türelmes emberek élhetnek itt. Éjjel kettőig ment a buli aztán szombat este újból kezdték.( a vasárnap estit már nem vártuk meg) A strand is kitett magáért :az emelt - ünnepi - felárért elfelejtették feltölteni a nagymedencét. A rengeteg ember a két kisebb, erősen vitatható tisztaságú melegvizes medencébe zsúfolódott. A medencék úgy néznek ki mint 10 éve: máshol már nemigen lehet látni ilyen meszelt falú medencét , határozott, kontúros kosz-zsír csikkal . Ha csak valaki nem az ilyesmire vágyik ne menjen oda. A környéken szerintem ennél csak jobbat talál.