real_geri Creative Commons License 2009.05.04 0 0 5069
30 napjuk van elbírálni, majd 15 napon belül utalni, és ha ez alatt hiányosságot találnak, akkor dokumentum pótlást kérnek, ami halasztó jellegű, ezért teljesen jogosan játszák a következőt:

- a dec.06 jan.05 időszakkal kezdődően amiket benyújtottunk, azt első körben rosszul kézbesítették, így újra kellett küldeni, év eleji zárás, stb, feb. 15-én lett beküldve
- feb. 26 vagy 27-én érkeztették, mert megtehetik, hogy az érkeztetés számít, nem a beérkezés!
- márc 20-án kb visszaküldték a táppénzes papírt hogy a számot nem tudják kiolvasni, persze postán, ujabb 1,5 hét
Ápr. elején az előző munkáltató kifizetéseiről kértek egy pótlást, mert szerintük az nem érkezett meg (pedig küldtük)
Ápr. közepén kértek egy hiteles TB könyvet, mert a másolaton valamit nem tudtak kiolvasni
Ápr. végén kértek egy újabb hitelesítést, mert az előző munkáltató 19-én jelentett be, a TB igazolváynon meg 20-a van

Hozzá kell tennem, az előző munkáltatótól is voltam táppénzen, így Ők ugyanezt játszották el akkor is, tehát minden papírnak ott meg kellene lenni az irattárban.

Tehát utoljára pénteken ment be a könyvelőnk (ez már heti rutin) különböző papírokkal, és ha minden ok, még további 15 napjuk lesz utalni.

Voltam már ügyvédnél, hogy beperelem őket, de ő mutatta meg a jogszabályt, hogy a halasztó jellegű pótlási kérvényük miatt jogosan nem perelhetem be őket.
Más dolog, hogy nem etikus, és rájuk lehetne húzni a hanyag munkavégzést, de ez alapján semmit nem ítélnének meg nekem.
Előzmény: kristaly02 (5066)