Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.02 0 0 85
Alapfilm világháborús témában mint az alább szereplő listán feltüntetett filmek is (a sorrend lényegtelen). A film amúgy valós eseményeket elevenít fel - a belorussziai Hatiny (nem összetévesztendő a Szmolenszk alatti Katyn-nyal!) falú és lakóinak elpusztításáról. A film végén is látható a felirat, hogy Belorussziában 628 falut semmisítettek meg, lakóival együtt.:((

Amit én tartok alapfileknek világháborús témában:

1. Jöjj és láss (SzU).
2. Sztálingrád (Németország).
3. Das Boot (Németorzág).
4. Vaskereszt (USA).
5. Tor!Tora!Tora! (USA).
6. Ember-torpedó (Japán).
7. Levelek Iwo-Yimáról (USA-Japán).
8. Vékony vörös vonal (USA).
9. A zuhanóbombázó krónikája (SzU).
10. A hazáért harcoltak (SzU).
11. Valahol Európában (Magyarország).
12. Csendesek itt a napkelték (SzU).
13. Emberi sors (SzU).
14. Walther Smidt közlegény egy napja (Németország).
15. A domb (Anglia).
16. A 22-es csapdája (USA).
17. Mamphis Bell (USA).
18. A harcba csak az öregek mennek (SzU).
19. Katyn (Lengyelország).
20. Gyülekező (Kína).

Ezek azok a filmek, amik dramaturgiailag és emberileg is ott vannak a csúcson, nem csak történelmi szempontból. Ezek azok a szintek, amiket nagyon nehéz megközelíteni.

A ,,Jöjj és láss" pedig valóban döbbenetes egy film. Snitt:
http://www.youtube.com/watch?v=G0NS_1Zo8Zc&feature=PlayList&p=B76A34E593CF7EF9&index=4