wawabagus Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9119

Szia!

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál...

 

Hááát...ami azt illeti nagyon nagy falatnak látszik ez a dolog...

Elég bonyolult az én tudás szintemen...

 

Az a helyzet, hogy valaki megkért ugyan szivességből segítsek már kitalálni valami módszert arra, hogy xy-nnak a világ másik végén könnyebb legyen összesíteni..hogy ne kelljen már 70 fájlt megnyitnia és összeadnia az eredményt.

 

De úgy érzem, hogy egy hónapig szenvednék mig kitalálnám pontosan hogyan is oldjam ezt meg ezt a macrot lépésről lépésre.

 

Én csak egy "gagyi" macro felvevő vagyok és kb értem mit kell megváltoztatgatni, hogy működjön, de ez már messze nagyobb tudást igényel..ráadásul olyannak kell lennie a macro-nak, hogy bárki használhassa a segítségem/javítgatásom nélkül...

 

Felmerült bennem pár kérdés...:-)

 

1. Honnan tudja a macro hány munkafüzetet kell megnyitnia? Tegyük fel egyik hónapban 10 fájl van, másikban 70...A parancs alapján tudni fogja, hogy a megadott alkönyvtárban minden egyes fájlt meg kell nyitnia, függetlenül attól mi a nevük a fájloknak? Gondolom valahogy így.

 

2. a másik kérdés, ami még felmerült bennem, hogyan tudom megadni neki, hogy az új és új értékelést újabb és újabb sorba írja be? Feltétellel, hogy ha a1 üres, akkor oda írja be, ha nem, akkor a2?

 

3. A harmadik kérdés, ami még eszembe jutott, hogy írtam egy macro-t, amiben munkalapokat törlök és ilyenkor ahelyett, hogy automatikusan megtenné a dolgot ő megkérdezi, hogy "valóban akarom-e ezt?...

Az általad említett  Application.Displayalerts = False meg tudja oldani ezt a problámát? Csak úgy eszembe jutott, hátha...vagy esetleg valami más paranccsal el lehet kerülni ezeket a kérdéseket?

 

Hmm...szóval nagy kihívás ez nekem...nem tudom hogy belekezdjek-e...

 

Az a baj, hogy teljesen értem lépésenként mit kellene tennie a macronak, de technikailag fogalmam sincs hogyan kell ezt leprogramozni...

 

Lehet, hogy az értékelés bevitelt kellene inkább leegyszerűsítenem...hogy amolyan adatbázis formába írják be eleve és akkor elkerülhető ez a fájlmegnyitásos bonyodalom...

 

Hmmm...gondolkodom még rajta...

 

De nagyom köszönöm, hogy leírtad a módszered!!!

Jó hétvégét!

 

Előzmény: stromba (9118)