viricsi Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20882

"...fellehet háborodni, de a klíma jelenleg a magyar nyelvben a hűtést jelenti..."

Akkor én vagyok az első felháborodott, elsősorban azért, mert ez a marhaság egy szakember billentyűzetéből jött ki. Ez nem klíma, hanem léghűtés (tudom a köznyelv nem így gondolja) és pont neked, a szakembernek kellene megfelelően a helyére tenned a nem jól használt fogalmakat, nem pedig hagyni és megerősíteni a helytelen használatot.

A klímatizálás a levegő összetett kezelését jelenti, amihez hozzátartozik szűrés, tisztítás, fűtés, hűtés, párásítás, párátlanítás, légcsere, légsebesség, légelosztás, helység-nyomásbeállítás, hővisszanyerés és a csoda tudja, hogy most épp mi nem jut eszembe.

Azt, hogy ezt milyen eszközökkel valósítod meg, az mind a klímatizáláshoz tartozik.

A split klíma is csak egy eszköz a többi közül, még akkor is, ha igen elterjedt.

Tudomásul kell venni, hogy az újabb, alternatív megoldások is egyre inkább megjelennek a lakás klímatizálásban, így természetesen ezen a fórumon is. Továbbra is fenntartom, igenis itt van a helyük a klíma topikon.

 

Előzmény: klimakiraly (20856)