Aurora11 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 267

Hát igen,nagyon igazad van!Szerintem sokan azért nem szeretik a fizikaórákat,mert csak azt látják,hogy a lejtőn leeső test különböző mozgásmennyiségeit ki kell számolni,illetve különböző áramkörökben az eredő ellenállást,eredő kapacitást.Nem élvezik,mert azt hiszik,hogy a feladatok megoldása és semmi több.Szerintem népszerű tudományos könyveket kéne feladni Nekik,például Sas Elemértől vagy Öveges Józseftől.Illetve a tanároknak olyan dolgokról kéne mesélniük,amikről írtál.

 

"És azért örülnék, hogy ha abban mégsem lenne igaza Astrojannak, hogy "nincsenek kvarkok", mert akkor nem lehetne többé tanítani, hogy azoknak olyan tulajdonságaik vannak, mint pl. zamat, bájosság, igazság, szépség, és gluoncsere alkalmával változik a színállapotuk:))

Így szerintem örülnének a fiatalok, hogy fizikából "zamatos", "bájos", "szép", "igazságos", stb. részecskékről tanulhatnak:))"

 

Az lenne jó,ha Astrojan a kvarkokat minden zamatukkal és színűkkel együtt be tudná építeni az elméletébe.Mert ezeket nem lehet kihagyni semmilyen elméletből,mert ezek rengeteg információt hordoznak a világról.Például ennélkül nem lehetne megmagyarázni,hogy lehet a nukleonnak mágneses momentuma,ha nincsen elektromos töltése.Az a dúrva,hogy azok a súlyábrák,amik a hadronokra alkotható meg,egy az egyben ugyanaz,mint amit szerves gyűrűs és láncmolekulákra lehet kapni,mint energiaköröket.Nagyon érdekes,hogy a molekulafizika egyes fogalmait egy az egybe át lehet vinni a részecskefizikába.Ahogy a rácstérelméletben a statisztikus fizika kanonikus sokaság képét veszik át.Szóval a részecskefizika sok más tudomány eredméyeiből is építkezik,pusztán csak a betűket kell kicserélni.Astrojannak nem kellene nagy ügyet csinálnia,hogy túl sok toroid lenne,ha a kvarkokat is bevenné a játékba.

 

A kvarkok és gluonok nagyon misztikus részecskék,és rengeteg fiatal nem véletlenül szeret bele a részeskefizikába.Főleg,ha meghajla a kvark-gluon plazma kisérletet,és a gluon-labda lehetőségét,amiben kvark nélkül is lehet erős kölcsönhatás.:)

Előzmény: Anna Perenna (261)